agrounima

Kontakt

P.W. AGROUNIMA
rok założenia 1992

Biuro i Zakład Mechaniczny:
ul. Transportowa 21
63-700 Krotoszyn
tel./fax: +48 62 725 77 88
kom.:   +48 602 102 942
e-mail: agrounima@vp.pl
e-mail: agrounima.biuro@wp.pl
strona: www.agrounima.pl


Contact in English / Kontaktdaten auf Deutsch 
+48 502 524 150


AGROSKŁAD Rozdrażew
- pawilon handlowy:
ul. Koźmińska 15 a
63- 708 Rozdrażew
tel/fax  +48 62 722 16 00
e-mail  agrosklad15a@wp.pl

Tłumacz Google

Rozszerzenia stworzone przez Google

Wygrody stanowiskowe

Wygrodzenia stanowiskowe dla bydła

Dla każdego hodowcy bardzo ważne jest zarówno dobre zarządzanie obornikiem i gnojowicą, jak też zwierzętami, w tym odpowiednie oddzielenie stanowisk w oborach. W przypadku obór uwięziowych lub bezściółkowych idealnie do tego celu sprawdzają się wygrody stanowiskowe. W przypadku stanowisk krótkich najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie przegrody z dopasowanymi uwięziami łańcuchowymi i pasowymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu z użyciem wygród stanowiskowych mamy pewność co do optymalizacji zagospodarowania przestrzeni a zwierzęta mają całkowitą swobodę przebywania na stanowiskach. Jednocześnie, wraz z zachowaniem odpowiedniej swobody, możliwe jest ograniczenie ruchu zwierząt wzdłuż innych stanowisk. Wygrody stanowiskowe powodują ponda to, że zwierzęta mają ograniczoną możliwość trzymania łba nad żłobem w pozycji leżącej.

Zróżnicowany asortyment

Produkujemy różne typy wygród stanowiskowych, które łączy jedno – solidne wykonanie, które zapewnia możliwość użytkowania przez lata. Jarzma porodowe, stanowiska dla krów, kojce dla loch - nasza firma stara się, aby do klientów trafiały wyłącznie sprawdzone jakościowo produkty. Wszystkie są wykonane z rury o grubości ścianki od 3,2mm do 4mm oraz są zabezpieczone antykorozyjnie – odpowiednie ocynkowanie ogniowe zapewnia trwałość produktu.

Kojce porodowe dla macior / loch
Przegrody wykonywane w całości u nas. Gr. ścianki rury: 3,2-4mm, ocynk ogniowy. Na życzenie klienta możliwe modyfikacje oraz możliwość dołożenia koryt. Przy większej ilości zamówionych wygród możliwy upust.

agrounima


Uwięzi tupu DETROIT
Uwięzi / wygrody DETROIT wykonywane w całości u nas. Nasze kojce dla loch mają gr. ścianki rury: 3,2-4mm, ocynk ogniowy. Na życzenie klienta możliwe modyfikacje oraz możliwość dołożenia akcesorii. Przy większej ilości zamówionych wygród możliwy upust.
agrounima

Uwięzi typu B

System uwięzi typu B umożliwia jednoczesne zwalnianie wszystkich krów z boksów legowiskowych. Zabezpieczenie antykorozyjne - ocynkowane. Odpowiednie stanowiska krowy.

ilustracja

1. zwalniacz uwięzi
2. haczyk uwięzi
3. jarzmo
4, 5. pas
6. obejma łaocuchowa
7. przegroda stanowiskowa prawa
8. przegroda stanowiskowa
9. przegroda stanowiskowa lewa
10. mocowanie łaocucha

ilustracja

Przegrody stanowiskowe dostępne są w wersji podstawowej z rurą o grubości ścianki 3,2mm oraz w wersji wzmocnionej (dla bydła opasowego i bukatów) ze ścianką o gr. 4mm. Aby system wygrodzeo rolniczych w budynku tworzył spójną całośd, konieczne jest zastosowanie różnego typu elementów złącznych, które wiążą ze sobą poszczególne elementy. Wśród nich możemy wymienid różnego typu obejmy, jarzma, złączki i uchwyty.

Zwalniacz uwięzi
Zwalniacz uwięzi – umożliwia
jednoczesne uwolnienie
kilku sztuk.
Haczyk uwięzi.
Haczyk uwięzi.
  Mocowanie łaocucha.
Mocowanie łaocucha.

Zestawy uwięziowe z jarzmem, łańcuchem lub pasem

Zestawy uwięziowe z jarzmem, łańcuchem lub pasem

Jarzma porodowe

Jarzma porodowe są nieodzowną częścią kojców porodowych, które służą do wypraszania loch oraz odchowu prosiąt. Umożliwiają one lochom przybranie dogodnej pozycji legowiskowej, a prosiętom swobodny dostęp do sutków. Zapobiegają też zjawisku przygniatania przez lochę prosiąt. W naszej ofercie posiadamy solidne, łatwe w obsłudze i czyszczeniu jarzma porodowe dla loch / macior. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Wygrody stanowiskowe

Wygrody stanowiskowe to podstawowe wyposażenie każdej obory stanowiskowej. Stosuje się je w celu zapewnienia optymalnych warunków do życia. Umożliwiają one ciągły dostęp do paszy, minimalizują straty pokarmu, zapobiegając rozrzucaniu paszy, eliminują rywalizację o pokarm w stadzie, zapewniają komfort wypoczynku i żywienia bydła. Dodatkowo wygrody ułatwiają przeprowadzenie czynności pielęgnacyjnych i zabiegów weterynaryjnych.

W swojej ofercie posiadamy kilka rodzajów wygród, m.in. typu IIB, Detroit oraz tzw. agrafki. Na życzenie klienta przygotujemy wygrody wg indywidualnej specyfikacji. Nasze wyroby są wykonane z rur o odpowiedniej grubości (3,2mm – 4mm) oraz zabezpieczone antykorozyjnie ocynkiem ogniowym. W naszej ofercie znajdują się także wszelakie elementy eksploatacyjne i montażowe, takie jak zwalniacze, kierownice, haczyki uwięzi. Umożliwiają one prawidłowe funkcjonowanie wygród oraz ich odpowiednie mocowanie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Sprawdź pozostałe nasze produkty: