agrounima

Kontakt

P.W. AGROUNIMA
rok założenia 1992

Biuro i Zakład Mechaniczny:
ul. Transportowa 21
63-700 Krotoszyn
tel./fax: +48 62 725 77 88
kom.:   +48 602 102 942
e-mail: agrounima@vp.pl
e-mail: agrounima.biuro@wp.pl
strona: www.agrounima.pl


Contact in English / Kontaktdaten auf Deutsch 
+48 502 524 150


AGROSKŁAD Rozdrażew
- pawilon handlowy:
ul. Koźmińska 15 a
63- 708 Rozdrażew
tel/fax  +48 62 722 16 00
e-mail  agrosklad15a@wp.pl

Tłumacz Google

Rozszerzenia stworzone przez Google

usuwacz agrounima

usuwacz agrounima

usuwacz agrounima

wersja skrętna - kąt 90st

Mechaniczne zgarniacze obornika H-623

Mechaniczne zgarniacze i usuwacze obornika

Mechaniczny zgarniacz / usuwacz obornika pozwala na skuteczne i niezawodne usuwanie zanieczyszczeń pochodzenia zwierzęcego z pomieszczeń inwentarskich przy jednoczesnym zachowaniu wygody użytkowania oraz spełnianiu standardów i wymagań Unii Europejskiej w tym zakresie.

Przedstawiając Państwu naszą ofertę z techniką usuwania obornika, dokładamy wszelkich starań, aby wyprodukowany przez nas wyciąg spełniał oczekiwania wszystkich polskich hodowców. Decydując się na nasz sprzęt, mogą Państwo być pewni jego długotrwałej i bezawaryjnej eksploatacji.

Specyfikacja zgarniacza obornika

Zgarniacz mechaniczny to zaledwie jeden z typów zgarniaczy obornika dostępnych w naszej ofercie. Co istotne, stanowi on bardzo skuteczne zastępstwo dla zgarniacza łańcuchowego, hydraulicznego lub też konstrukcji innego rodzaju, jak linowy zgarniacz obornika.

Każdy typ tego urządzania produkowany jest z myślą o zastosowaniu w budynkach inwentarskich i obiektach o podobnym przeznaczeniu, które charakteryzują się podłużnym układem stanowisk dla bydła i trzody chlewnej. Dzięki segmentowej budowie toru jezdnego, możliwe jest zamontowanie sprzętu we wszystkich oborach, chlewniach i innych budynkach tego typu, które mają od 10 do 100 metrów długości. Możliwe jest także dostosowanie układu torowisk do kątowego ustawienia budynków inwentarskich w zakresie od 0 do 180o.

ZAPEWNIAMY SERWIS GWARANCYJNY I POGWARANCYJNY
UWAGA: Gwarancja 2 lata

Zasada działania

Usuwanie obornika odbywa się w sposób mechaniczny poprzez przesuwanie się w kanale gnojowym wideł prowadzonych przez wózek poruszający się po specjalnej trasie. Operację należy przeprowadzać etapami z uwagi na dopuszczalne obciążenie wideł. W czasie ruchu zwrotnego wózka widły odchylają się i ślizgają po oborniku. Obornik wyrzucany jest na pryzmę po kanale wyrzutowym.

Wersje urządzenia

Modułowa konstrukcja toru jezdnego umożliwia montaż usuwacza w obiektach nawet do 100 m. Najczęściej całe urządzenie zabudowane jest w jednej linii. Możliwe są jednak w zależności od potrzeby różne modyfikacje np. skręcenie części zewnętrznej urządzenia (w zakresie 0÷90°) lub też wykonanie urządzenia w tzw. wersji okrężnej (jeden usuwacz zgarniający z dwóch kanałów).

Napęd

W zależności od warunków zabudowy i/lub życzenia Klienta proponujemy dogodne umieszczenie napędu. (stąd różne określenia: napęd standardowy (zwykły), wzdłużny, stropowy).

W każdym przypadku źródłem napędu dla całego urządzenia jest silnik elektryczny wraz z przekładnią zębatą lub motoreduktor. Przekazywanie napędu na wózek odbywa się za pomocą stalowej ocynkowanej liny.

Charakterystyka techniczno – eksploatacyjna:

 1. Zastosowanie: obory, chlewnie o długości od 6 do 100 m;
 2. Napęd: silnik elektryczny trójfazowy o mocy 3 - 4 kW;
 3. Prędkość przesuwu wideł: 0,6 m/s;
 4. Przekładnia: pasowa / motoreduktor
 5. Szerokość kanału:
  • obory: od 450 do 1800 mm
  • chlewnie: 900mm
 6. Głębokość kanału: od 10 do 15 cm
 7. Max. obciążenie wideł: 300 kg;
 8. Obsługa: 1 osoba;
 9. Rozstaw prowadnic wózka: 500 mm
 10. Średnica liny: 11 – 13 mm
 11. Wysokość użytkowa pryzmy obornikowej: do 4 m.

Sprawdź również pozostałe nasze produkty:

Zalety mechanizacji usuwania obornika

Usuwanie obornika to, po żywieniu i udoju bydła – trzeci najbardziej pracochłonny zabieg przy hodowli bydła. Uciążliwość tej pracy pokazuje, jak potrzebne są urządzenia przeznaczone do oczyszczania budynków inwentarskich z obornika i gnojowicy. Obecnie, w większości budynków z hodowlą stanowiskową stosuje się linowe usuwacze obornika tzw. „krotoszyńskie”. P.W. Agrounima to oryginalny producent, który od ponad 25 lat wytwarza, i montuje tego typu urządzenia w setkach obór i chlewni na terenie całej Polski.

Linowy zgarniacz obornika H-623 posiada szereg zalet:

 • mechanizacja procesu usuwania obornika,
 • dokładne oczyszczenie kanału gnojowego,
 • pryzmowanie obornika za budynkiem,
 • możliwość pracy w wielorzędowych układach,
 • oszczędność czasu, ograniczenie uciążliwości.

Nasze urządzenia cechują się solidnością oraz niezawodnością, co może potwierdzić wielu naszych dotychczasowych klientów. Urządzenia spełniają normy europejskie, posiadają certyfikat CE oraz są przebadane pod kątem bezpieczeństwa użytkowania i niezawodności przez państwowe jednostki certyfikujące (PIMR). Zapraszamy do kontaktu i współpracy.