agrounima

Kontakt

P.W. AGROUNIMA
rok założenia 1992

Biuro i Zakład Mechaniczny:
ul. Transportowa 21
63-700 Krotoszyn
tel./fax: +48 62 725 77 88
kom.:   +48 602 102 942
e-mail: agrounima@vp.pl
e-mail: agrounima.biuro@wp.pl
strona: www.agrounima.pl


Contact in English / Kontaktdaten auf Deutsch 
+48 502 524 150


AGROSKŁAD Rozdrażew
- pawilon handlowy:
ul. Koźmińska 15 a
63- 708 Rozdrażew
tel/fax  +48 62 722 16 00
e-mail  agrosklad15a@wp.pl

Tłumacz Google

Rozszerzenia stworzone przez Google

Osuszacz ziarna zbóż:
osuszacz ziarna zbóż

Doraźna, miejscowa pomoc w suszeni ziarna zbóż

Oferowany przez Agrounimę punktowy osuszacz ziarna zbóż z pozoru ma bardzo wąskie zastosowanie: służy do dosuszania ziarna zbóż. To jednak tylko pozór, bo możliwość zastosowania w przypadku zboża jest ledwie częścią potencjału. Równie efektywnie urządzenie to jest wykorzystywane jako osuszacz ziarna roślin uprawnych innego typu: traw, kwiatów, roślin ozdobnych i wielu innych.

Działanie urządzenia

Osuszacz ziarna zbóż jest bardzo prosty i poręczny w obsłudze, umożliwiając wygodne dosuszanie ziarna. Wszystko zaczyna się od umiejscowienia sprzętu w usypisku ziarna czy to zboża czy też rośliny uprawnej innego typu. Później należy podłączyć punktowy osuszacz ziarna do stałego źródła zasilenia (w zależności od potrzeb klienta – 230V lub 400V), w momencie rozpoczęcia pracy przez silnik rozpoczyna się proces tłoczenia powietrza przez specjalną rurę. Z niej przedostaje się do zgromadzonego z każdej strony ziarna – w taki oto sposób powoduje aktywne dosuszanie ziarna przez przewietrzanie ziarna zbóż lub roślin innego typu.

Co istotne, osuszacze ziarna pozwalają na obniżenie wilgoci ziarna z około 18% do aż 11%

Bardzo istotna w przypadku każdej działalności jest odpowiednia budowa urządzenia. Nasze modele punktowego osuszacza powietrza składają się z: silnika, wentylatora, odpowiedniej obudowy oraz specjalnej perforowanej rury (przez nią wtłaczane jest powietrze) wyposażonej we wstęgę ślimaka i określony stożek napowietrzający. Łączenie obudowy wentylatora z rurą zapewnia pierścień zaciskowy.

Charakterystyka urządzenia:

  1. Rodzaj wentylatora (dmuchawy): bębnowy jednostopniowy
  2. Obroty wirnika: 2860 + 20 obr/min
  3. Spiętrzenie całkowite: 500 + 10 Pa
  4. Wydajność przepływu powietrza: 1200 + 100 m3/h
  5. Prędkość powietrza w kanale głównym: 24 +2 m3/s
  6. Średnica kanału głównego: 150mm
  7. Zapotrzebowanie mocy: 1,5 kW

Firma posiada wzór przemysłowy nr 18075 (UP RP).

Zalety stosowania punktowego osuszacza ziarna zbóż

  • Mobilność – poręczna konstrukcja pozwala na użytkowanie urządzenia w pryzmach, przyczepach, magazynach ziarna – wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba doraźnego, miejscowego osuszenia, przewietrzenia zbóż, traw, siewów.
  • Skuteczność – urządzenie ma skutecznie działać w ramach dosuszania ziarna, dlatego pozwala zarówno na zmniejszenie temperatury ziarna jak też na zmniejszenie jego wilgotności aż do 11%. Urządzenie zostało pod tym kątem przebadane przez Państwowy Instytut Maszyn Rolniczych.
  • Bezpieczeństwo – urządzenie jest bezpieczne i proste w użytkowaniu oraz posiada certyfikat CE.

Dodatkowo: Na życzenie klienta dostosowujemy urządzenie do jego potrzeb w zakresie długości części roboczej, wielkości perforacji otworów wentylacyjnych oraz rodzaju podłączenia do sieci (przyłącze jedno- lub trójfazowe).
Sprawdź pozostałe nasze produkty:

logo prim

Urządzenie zostało przebadane
przez Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych w Poznaniu