agrounima

Kontakt

P.W. AGROUNIMA
rok założenia 1992

Biuro i Zakład Mechaniczny:
ul. Transportowa 21
63-700 Krotoszyn
tel.: +48 62 725 77 88
kom.:   +48 504 237 864
kom.:
   +48 602 102 942
mail: agrounima@agrounima.pl
mail: biuro@agrounima.pl
strona: www.agrounima.pl


Contact in English / Kontaktdaten auf Deutsch 
+48 502 524 150


AGROSKŁAD Rozdrażew
- pawilon handlowy:
ul. Koźmińska 15 a
63- 708 Rozdrażew
tel: +48 62 722 16 00
mail  agrosklad@agrounima.pl

Tłumacz Google

Rozszerzenia stworzone przez Google

Osuszacz ziarna zbóż:
osuszacz ziarna zbóż


Utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności zbóż jest niezwykle ważne dla możliwości ich dłuższego przechowywania. Suszenie ziarna za pomocą odpowiednich przyrządów pozwala na odparowanie wilgoci do poziomu, w którym nie jest ono narażone na pleśnienie czy gnicie. Dzięki temu zachowuje wysoką wartość sprzedażową oraz jako karma dla zwierząt. Dosuszanie i przewietrzanie ziarna zbóż jest jednym ze stałych procesów realizowanych w gospodarstwach rolnych nastawionych na uprawę oraz magazynowanie ziaren. Agrounima oferuje rolnikom przeznaczony do tego celu funkcjonalny i niezawodny sprzęt pomocniczy.

Osuszacz zbóż – doraźna, miejscowa pomoc w suszeniu ziarna

Oferowany przez Agrounimę punktowy osuszacz ziarna zbóż z pozoru ma bardzo wąskie zastosowanie: jego przeznaczeniem jest dosuszanie ziarna zbóż. To jednak tylko pozory, bo możliwość zastosowania w przypadku żyta czy pszenicy jest ledwie częścią potencjału. Za pomocą tego urządzenia równie efektywnie można wykonywać dosuszanie ziarna roślin uprawnych innego typu: traw, kwiatów, roślin ozdobnych i wielu innych. 

Punktowy osuszacz ziarna – działanie urządzenia

Osuszacz ziarna zbóż jest bardzo prosty i poręczny w obsłudze, umożliwiając wygodne dosuszanie ziarna. Proces wymaga umiejscowienia sprzętu w usypisku ziarna zboża czy też rośliny uprawnej innego typu. Później należy podłączyć punktowy osuszacz ziarna do stałego źródła zasilania (w zależności od potrzeb klienta – 230 V lub 400 V). Po uruchomieniu silnik rozpoczyna się proces tłoczenia powietrza przez specjalną rurę. Przedostaje się ono do zgromadzonego usypiska, powodując aktywne przewietrzanie ziarna zbóż lub roślin innego typu. W efekcie następuje też jego dosuszenie.

Co istotne, osuszacze ziarna pozwalają na obniżenie wilgoci ziarna z około 18% do aż 11%

Bardzo istotna jest odpowiednia budowa urządzenia. Nasze modele punktowego osuszacza powietrza składają się z: silnika, wentylatora, odpowiedniej obudowy oraz specjalnej perforowanej rury (przez nią wtłaczane jest powietrze) wyposażonej we wstęgę ślimaka i określony stożek napowietrzający. Łączenie obudowy wentylatora z rurą zapewnia pierścień zaciskowy.

Charakterystyka urządzenia:

  1. Rodzaj wentylatora (dmuchawy): bębnowy jednostopniowy
  2. Obroty wirnika: 2860 + 20 obr/min
  3. Spiętrzenie całkowite: 500 + 10 Pa
  4. Wydajność przepływu powietrza: 1200 + 100 m3/h
  5. Prędkość powietrza w kanale głównym: 24 +2 m3/s
  6. Średnica kanału głównego: 150mm
  7. Zapotrzebowanie mocy: 1,5 kW

Firma posiada wzór przemysłowy nr 18075 (UP RP).

Zalety stosowania punktowego osuszacza ziarna zbóż

  • Mobilność – poręczna konstrukcja pozwala na użytkowanie urządzenia w pryzmach, przyczepach, magazynach ziarna – wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba doraźnego, miejscowego osuszenia, czy też jest konieczne przewietrzanie ziarna zbóż, traw, siewów.
  • Skuteczność – urządzenie ma skutecznie działać w ramach dosuszania ziarna, dlatego pozwala zarówno na zmniejszenie jego temperatury, jak i wilgotności aż do 11%. Urządzenie zostało przebadane pod tym kątem przez Państwowy Instytut Maszyn Rolniczych.
  • Bezpieczeństwo – urządzenie jest bezpieczne i proste w użytkowaniu oraz ma certyfikat CE.

Dodatkowo na życzenie klienta dostosowujemy osuszacz ziarna do jego potrzeb w zakresie długości części roboczej, wielkości perforacji otworów wentylacyjnych oraz rodzaju podłączenia do sieci (przyłącze jedno- lub trójfazowe).
Sprawdź pozostałe nasze produkty:

logo prim

Urządzenie zostało przebadane
przez Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych w Poznaniu