BLOG

Przegrody stanowiskowe – przegląd rozwiązań

Przegrody stanowiskowe znane są także, jako przegrody legowiskowe. Pełnią bardzo ważną funkcję w oddzielaniu poszczególnych miejsc legowiskowych bydła. Warto pamiętać, że zastosowanie właściwego typu przegród stanowiskowych w dużej mierze zależy od zastosowanego systemu utrzymania zwierząt. W związku z tym istnieje możliwość zainstalowania przegród stanowiskowych dla wolnostanowiskowego oraz dla uwięzionego utrzymania zwierząt.

W przypadku obór uwięzionych lub pozbawionych ściółki dobrym pomysłem będzie zamontowanie wygród stanowiskowych. Gdy w użyciu są stanowiska krótkie, warto dopasować do nich uwięźnie pasowe lub łańcuchowe. To pozwoli na optymalizację zagospodarowania przestrzeni i da jednocześnie swobodę zwierzętom, ograniczając ich ruch wzdłuż innych stanowisk.

W ofercie naszej firmy pojawiają się różne typy wygród stanowiskowych, dzięki temu łatwo dopasować je do indywidualnych oczekiwań. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie także przygotować wygrodę według indywidualnej specyfikacji. W podstawowej ofercie znajdują się jednak kojce porodowe dla macior oraz loch, wygrody typu DETROIT, a także wygrody typu IIB.

W związku z tym, że przegrody dla bydła przygotowywane są u nas w całości, istnieje możliwość dołożenia koryt oraz akcesoriów i wprowadzenia drobnych modyfikacji. Nie należy zapominać, że aby system wygrodzeń rolniczych zastosowanych w całym budynku stworzył spójną całość, niezbędne jest zastosowanie elementów złącznych. Wśród nich można wyróżnić złączki, uchwyty, a także obejmy oraz jarzma.

Jaką funkcję pełnią przegrody stanowiskowe?

Przegrody stanowiskowe wchodzą między innymi w skład obór uwięziowych. Przegrody uwięziowe stosuje się w celu unieruchomienia zwierząt w oddzielonych od siebie stanowiskach w oborze. Konstrukcja przegród umożliwia zarówno szybkie uwolnienie bydła, jak i zapewnia swobodę ruchów zwierzęcia.

Z przegród stanowiskowych korzysta się zazwyczaj w przypadku posiadania krów mlecznych oraz bydła mięsnego i opasowego. Pozwala to na ich odgrodzenie od siebie i zapewnienie właścicielowi obory większej kontroli nad zwierzętami i ich zachowaniem.

Wróć do bloga