BLOG

Czym się kierować przy wyborze bębna napędowego?

Bębny napędowe mają różne przeznaczenie. Służą, m.in. do napędu przenośnika taśmowego lub innego urządzenia transportowego.  Muszą być solidnie wykonane i odpowiednio dopasowane do taśmy, by działały bez zarzutów.

Do czego służą bębny przenośników taśmowych?

Bębny przenośników taśmowych służą do zwrotu taśmy, jej napinania i napędzania. Są najważniejszymi elementami przenośników. Jest bardzo ważne, by odpowiednio dobrać produkt, ponieważ zapewnia dobrą eksploatację taśmy. Urządzenia transportowe, zwane przenośnikami taśmowymi, stosowane są w przemyśle, na liniach produkcyjnych, w kopalniach, na budowach, w kasach hipermarketów i w magazynach. Służą do napędzania taśmociągów. Producent bębnów napędowych P.W. Agrounima oferuje elementy wyróżniające się doskonałą jakością i solidnością wykonania, dzięki czemu mamy zapewnioną niezawodną ciągłość realizowania zadań, co w przypadku produkcji jest priorytetem. Dlatego wybierając bęben napędowy, zwracajmy uwagę, przede wszystkim na ten czynnik.

Czym się kierować przy wyborze bębna napędowego?

Bębny napędowe służące do sterowania taśmą transportową muszą wyróżniać się trwałością i niezawodnością. To jest podstawowy aspekt decydujący o zakupie. Kolejną ważną kwestią jest dobór średnicy i wielkości produktu, w zależności od transportowanego materiału oraz warunków pracy. Odpowiedni rozmiar dostosowany do rodzaju taśmy jest podstawą, zbyt duży, powoduje przyspieszenie eksploatacji taśmy. Na halach produkcyjnych często występuje wilgoć i niskie lub bardzo wysokie temperatury, dlatego bęben napędowy musi być odporny na trudne warunki. Aby prawidłowo działał, producenci stosują odpowiednią konstrukcję mocowania wału do płaszcza bębna. Wykonywane są zawsze według wytycznych  dostarczonych przez klienta. W zależności od istniejących potrzeb bębny mogą być dostarczone w wykonaniu „gładkim”, bądź „ogumowanym”, jako samodzielne elementy lub kompletne zespoły wraz z łożyskami i oprawami łożysk.

Wróć do bloga