BLOG

Jak działa linowy zgarniacz obornika h623?

Prowadzenie hodowli zwierzęcej oznacza konieczność wykonywania wielu prac, które są niezwykle czasochłonne, przez co ich realizacja niekorzystnie wpływa na koszty produkcji z uwagi na wysokie wydatki niezbędne przy zatrudnianiu dodatkowych osób. Znaczną część operacji można jednak z powodzeniem zautomatyzować. Jednym z doskonałych przykładów może być usuwanie obornika, które jest wprawdzie konieczne, lecz zarazem bardzo pracochłonne. Dobrym przykładem jest inwestycja w odpowiedni dla wielkości utrzymywanego stada oraz powierzchni budynków inwentarskich zgarniacz obornika. Na rynku dostępnych jest wiele konstrukcji tego typu, jednak szczególnym zainteresowaniem cieszą się liniowe zgarniacze obornika. Przekonajmy się, jaka jest ich budowa i działanie.

Z czego składa się liniowy zgarniacz obornika?

Liniowy zgarniacz obornika to urządzenie, które pozwala na pozbywanie się zanieczyszczeń z obór i chlewni dzięki systemowi składającemu się z podwieszanego pod sufitem na specjalnym stelażu torowiska oraz modułu zbudowanego z wózka jezdnego i podłączonych do niego wideł umieszczonych na wysięgniku. Urządzenie tego typu może pracować w obiektach o długości od 10 do 100 metrów oraz przemieszczać się zarówno po prostej, jak i pokonywać zakręty do 90°, a także poruszać się w pętli.

Jak działa liniowy zgarniacz obornika?

Praca liniowego zgarniacza obornika polega na przesuwaniu się wideł wzdłuż kanału gnojowego i wygarnianiu zalegających zanieczyszczeń oraz przekazywaniu ich poza budynek. Jest to możliwe dzięki ruchowi wózka przemieszczanemu za sprawą stalowej liny prowadzącej, napędzanej silnikiem elektrycznym. Obornik jest przemieszczany stopniowo, by uniknąć przeciążenia urządzenia. Zaletą stosowania liniowego zgarniacza obornika jest możliwość łatwego umieszczania obornika na pryzmie, pracy w połączeniu z kanałami gnojowymi o różnej geometrii, również w układzie wielorzędowym, a także precyzja działania.

Wróć do bloga