agrounima

Kontakt

P.W. AGROUNIMA
rok założenia 1992

Biuro i Zakład Mechaniczny:
ul. Transportowa 21
63-700 Krotoszyn
tel./fax: +48 62 725 77 88
kom.:   +48 602 102 942
e-mail: agrounima@vp.pl
e-mail: agrounima.biuro@wp.pl
strona: www.agrounima.pl


Contact in English / Kontaktdaten auf Deutsch 
+48 502 524 150


AGROSKŁAD Rozdrażew
- pawilon handlowy:
ul. Koźmińska 15 a
63- 708 Rozdrażew
tel/fax  +48 62 722 16 00
e-mail  agrosklad15a@wp.pl

Tłumacz Google

Rozszerzenia stworzone przez Google

usuwacz agrounima

usuwacz agrounima

usuwacz agrounima

wersja skrętna - kąt 90st

Mechaniczne zgarniacze obornika H-623

Mechaniczne zgarniacze i usuwacze obornika

Mechaniczny zgarniacz / usuwacz obornika pozwala na skuteczne i niezawodne usuwanie zanieczyszczeń pochodzenia zwierzęcego z pomieszczeń inwentarskich przy jednoczesnym zachowaniu wygody użytkowania oraz spełnianiu standardów i wymagań Unii Europejskiej w tym zakresie.

Przedstawiając Państwu naszą ofertę, dokładamy wszelkich starań, aby wyprodukowany przez nas wyciąg spełniał oczekiwania wszystkich polskich hodowców. Decydując się na nasz sprzęt, mogą Państwo być pewni jego długotrwałej i bezawaryjnej eksploatacji.

Specyfikacja zgarniacza obornika

Zgarniacz mechaniczny to zaledwie jeden z typów zgarniaczy obornika dostępnych w naszej ofercie. Co istotne, stanowi on bardzo skuteczne zastępstwo dla zgarniacza łańcuchowego, hydraulicznego lub też konstrukcji innego rodzaju.

Każdy typ tego urządzania produkowany jest z myślą o zastosowaniu w budynkach inwentarskich i obiektach o podobnym przeznaczeniu, które charakteryzują się podłużnym układem stanowisk dla bydła i trzody chlewnej. Dzięki segmentowej budowie toru jezdnego, możliwe jest zamontowanie sprzętu we wszystkich oborach, chlewniach i innych budynkach tego typu, które mają od 10 do 100 metrów długości. Możliwe jest także dostosowanie układu torowisk do kątowego ustawienia budynków inwentarskich w zakresie od 0 do 180o.

ZAPEWNIAMY SERWIS GWARANCYJNY I POGWARANCYJNY
UWAGA: Gwarancja 2 lata

Zasada działania

Usuwanie obornika odbywa się w sposób mechaniczny poprzez przesuwanie się w kanale gnojowym wideł prowadzonych przez wózek poruszający się po specjalnej trasie. Operację należy przeprowadzać etapami z uwagi na dopuszczalne obciążenie wideł. W czasie ruchu zwrotnego wózka widły odchylają się i ślizgają po oborniku. Obornik wyrzucany jest na pryzmę po kanale wyrzutowym.

Wersje urządzenia

Modułowa konstrukcja toru jezdnego umożliwia montaż usuwacza w obiektach nawet do 100 m. Najczęściej całe urządzenie zabudowane jest w jednej linii. Możliwe są jednak w zależności od potrzeby różne modyfikacje np. skręcenie części zewnętrznej urządzenia (w zakresie 0÷90°) lub też wykonanie urządzenia w tzw. wersji okrężnej (jeden usuwacz zgarniający z dwóch kanałów).

Napęd

W zależności od warunków zabudowy i/lub życzenia Klienta proponujemy dogodne umieszczenie napędu. (stąd różne określenia: napęd standardowy (zwykły), wzdłużny, stropowy).

W każdym przypadku źródłem napędu dla całego urządzenia jest silnik elektryczny wraz z przekładnią zębatą lub motoreduktor. Przekazywanie napędu na wózek odbywa się za pomocą stalowej ocynkowanej liny.

Charakterystyka techniczno – eksploatacyjna:

 1. Zastosowanie: obory, chlewnie o długości od 6 do 100 m;
 2. Napęd: silnik elektryczny trójfazowy o mocy 3 - 4 kW;
 3. Prędkość przesuwu wideł: 0,6 m/s;
 4. Przekładnia: pasowa / motoreduktor
 5. Szerokość kanału:
  • obory: od 450 do 1800 mm
  • chlewnie: 900mm
 6. Głębokość kanału: od 10 do 15 cm
 7. Max. obciążenie wideł: 300 kg;
 8. Obsługa: 1 osoba;
 9. Rozstaw prowadnic wózka: 500 mm
 10. Średnica liny: 11 – 13 mm
 11. Wysokość użytkowa pryzmy obornikowej: do 4 m.