agrounima

Kontakt

P.W. AGROUNIMA
rok założenia 1992

Biuro i Zakład Mechaniczny:
ul. Transportowa 21
63-700 Krotoszyn
tel.: +48 62 725 77 88
kom.:   +48 504 237 864
kom.:
   +48 602 102 942
mail: agrounima@agrounima.pl
mail: biuro@agrounima.pl
strona: www.agrounima.pl


Contact in English / Kontaktdaten auf Deutsch 
+48 502 524 150


AGROSKŁAD Rozdrażew
- pawilon handlowy:
ul. Koźmińska 15 a
63- 708 Rozdrażew
tel: +48 62 722 16 00
mail  agrosklad@agrounima.pl

Tłumacz Google

Rozszerzenia stworzone przez Google

usuwacz agrounima

usuwacz agrounima

usuwacz agrounima

wersja skrętna - kąt 90st

Technika usuwania obornika – zgarniacze mechaniczne H-623

Mechaniczne zgarniacze i usuwacze obornika

Mechaniczne zgarniacze/usuwacze obornika pozwalają na skuteczne i niezawodne pozbywanie się zanieczyszczeń pochodzenia zwierzęcego z pomieszczeń inwentarskich. Jednocześnie zostaje zachowana wygoda użytkowania oraz są spełnione standardy i wymagania Unii Europejskiej w tym zakresie.

Przedstawiając Państwu naszą ofertę z techniką usuwania obornika, dokładamy wszelkich starań, aby wyprodukowany przez nas wyciąg spełniał oczekiwania wszystkich polskich hodowców. Decydując się na nasz wyrzutnik obornika, mogą Państwo być pewni jego długotrwałej i bezawaryjnej eksploatacji.

Specyfikacja zgarniacza obornika

Mechaniczne usuwacze obornika to zaledwie jeden z typów zgarniaczy dostępnych w naszej ofercie. Co istotne, stanowią one bardzo skuteczne zastępstwo dla zgarniacza łańcuchowego, hydraulicznego lub też konstrukcji innego rodzaju, do których zalicza się też linowy zgarniacz obornika.

Każdy typ tego urządzenia jest produkowany z myślą o zastosowaniu w budynkach inwentarskich i obiektach o podobnym przeznaczeniu, które charakteryzują się podłużnym układem stanowisk dla bydła i trzody chlewnej. Dzięki segmentowej budowie toru jezdnego, usuwacze obornika z Krotoszyna mogą być montowane we wszystkich oborach, chlewniach i innych budynkach tego typu, które mają od 10 do 100 metrów długości. Możliwe jest także dostosowanie układu torowisk do kątowego ustawienia budynków inwentarskich w zakresie od 0 do 180o.

ZAPEWNIAMY SERWIS GWARANCYJNY I POGWARANCYJNY
UWAGA: Gwarancja 2 lata

Zasada działania

Usuwanie obornika odbywa się w sposób mechaniczny poprzez przesuwanie się w kanale gnojowym wideł prowadzonych przez wózek poruszający się po specjalnej trasie. Operację należy przeprowadzać etapami z uwagi na dopuszczalne obciążenie wideł. W czasie ruchu zwrotnego wózka widły odchylają się i ślizgają po oborniku. Obornik jest wyrzucany na pryzmę po kanale wyrzutowym.

Wersje urządzenia

Modułowa konstrukcja toru jezdnego umożliwia montaż usuwacza w obiektach nawet do 100 m. Najczęściej całe urządzenie zabudowane jest w jednej linii. Możliwe są jednak w zależności od potrzeby różne modyfikacje np. skręcenie części zewnętrznej urządzenia (w zakresie 0÷90°) lub też wykonanie usuwacza obornika w tzw. wersji okrężnej (jeden usuwacz zgarniający z dwóch kanałów).

Napęd

W zależności od warunków zabudowy i/lub życzenia Klienta proponujemy dogodne umieszczenie napędu. (stąd różne określenia: napęd standardowy (zwykły), wzdłużny, stropowy).

W każdej maszynie do usuwania obornika źródłem napędu jest silnik elektryczny wraz z przekładnią zębatą lub motoreduktor. Przekazywanie napędu na wózek odbywa się za pomocą stalowej ocynkowanej liny.

Charakterystyka techniczno – eksploatacyjna:

  1. Zastosowanie: obory, chlewnie o długości od 6 do 100 m;
  2. Napęd: silnik elektryczny trójfazowy o mocy 3 - 4 kW;
  3. Prędkość przesuwu wideł: 0,6 m/s;
  4. Przekładnia: pasowa / motoreduktor
  5. Szerokość kanału:
    • obory: od 450 do 1800 mm
    • chlewnie: 900mm
  6. Głębokość kanału: od 10 do 15 cm
  7. Max. obciążenie wideł: 300 kg;
  8. Obsługa: 1 osoba;
  9. Rozstaw prowadnic wózka: 500 mm
  10. Średnica liny: 11 – 13 mm
  11. Wysokość użytkowa pryzmy obornikowej: do 4 m.

Sprawdź również pozostałe nasze produkty:

Zalety mechanizacji usuwania obornika

Usuwanie obornika to, po żywieniu i udoju bydła – trzeci najbardziej pracochłonny zabieg przy hodowli bydła. Uciążliwość tej pracy pokazuje, jak potrzebne są urządzenia przeznaczone do oczyszczania budynków inwentarskich z obornika i usuwania gnojowicy. Obecnie, w większości budynków z hodowlą stanowiskową stosuje się linowe usuwacze obornika tzw. „krotoszyńskie”. P.W. Agrounima to oryginalny producent, który od ponad 25 lat wytwarza, i montuje tego typu urządzenia w setkach obór i chlewni na terenie całej Polski.

Linowy zgarniacz obornika H-623 ma szereg zalet:

  • mechanizacja procesu usuwania obornika,
  • dokładne oczyszczenie kanału gnojowego,
  • pryzmowanie obornika za budynkiem,
  • możliwość pracy w wielorzędowych układach,
  • oszczędność czasu, ograniczenie uciążliwości.

Nasze wyrzutniki obornika cechują się solidnością oraz niezawodnością, co może potwierdzić wielu dotychczasowych Klientów. Urządzenia spełniają normy europejskie, mają certyfikat CE oraz są przebadane pod kątem bezpieczeństwa użytkowania i niezawodności przez państwowe jednostki certyfikujące (PIMR). Zapraszamy do kontaktu i współpracy.